8.kapitola- Včírek a ještě něco navíc

20. července 2008 v 14:25 | Anusz |  Veriatio delectat
Ahojky!!!
Mám pro vás další kapitolku k VD. Je trošku delší, než na které jste od mě zvyklí, ale snad se Vám bude líbit. Na kocni kapitoly to bude trochu psycho, ale to je jedno. Užíjete si ji a piše mi koémenty. Omlouvám se za chyby.
Jinak, před pár dny jsem četla pár kapitol k Není všechno, jak se zdá. Nevím, co bych k tomu psala. Tak jsem vzpomínala, jak jsem to vlastně vymyslela a jak to tvořila. A byla jsem celá zažraná do toho psaní a tolik mě to bavilo. Ne že by mě to teď nebavilo, to ne, ale předtím jsem měla více komentů a povzbuzovalo mě to. Nechci Vás tím samozřejmě vydírat, až píšete víc komentářů, jinak nebudu psát, to ne. Ale prostě tak mi to přišlo...

Uběhla asi hodina od našeho záchvatu. Sice ještě potom Lil nemohla uvěřit, že mu na to kývla. Takže jsem zase neměla daleko do dalšího kola, ale schytala jsem od Lily jeden ostrý pohled, tak jsem ji radši zmlkla.
Ležela jsem na posteli a užívala jsem si ticha, protože jsem věděla, že za pár málo hodin to tady bude k nevydržení. Už teď dole panovaly vrcholné přípravy na dnešní párty.
Ticho, všude ticho. Lily je někde dole ve spolčence a dohlíží na to, aby to Potter s Blackem příliš nepřeháněli. Jako například s alkoholem. I když si myslím, že s tím nemá šanci nic udělat.
Potichu jsem se uchechtla.
"Jasmin!" křičela na mě Lily, když vešla do pokoje. Prudce jsem si sedla a tázavě na ni podívala.
"Oni- oni tam mají celou velkou bednu ohnivé whisky!" začala vyděšeně.
"Klid Lily, to se dalo čekat, že nebudou nasucho," řekla jsem s úšklebkem. Opravdu nevím, co ji překvapuje. Už poněkolikáté pořádají takový večírek a nikdy se to neobešlo bez chlastu.
Lily mě neposlouchala a sedla si na postel. Vložila hlavu do dlaní a vydechla.
"Já se z toho zblázním, opravdu. Neobejde se to bez toho, aby to někdo z profesorů zjistil. Uvidíš, že zítra na první hodině bude polovina žáků chybět a budou se vymlouvat na nevolnost. A ta polovina bude samozřejmě z Nebelvíru a profesoři si umějí dát dohromady dvě a dvě, bude jim to jasné," pokračovala Lily.
"Klid Lilynko," začala jsem ji utěšovat, ale málem jsem se neudržela a vybuchla jsem smíchy. Vím, že takové věci bere Lily hodně špatně. Ale ji i chápu. Kdyby to profesoři zjistili, nejdřív se budou ptát primusů a to nebude moct Lily lhát. "Nemusíš se bát, myslím, že Potter s Blackem nejsou tak nezodpovědní, aby neopatřili dostatečné množství lektvarů proti kocovině."
Lily vzhlédla a usmála se. "To mě vůbec nenapadlo. Asi máš pravdu, bude všechno OK. Budu se taky snažit si dnešní večer užít," usmála se.
"Tak super. Tak, teď by jsme si měli vybrat, co si vezmem na sebe," navrhla jsem. Mě to bylo totálně jedno, ale chtěla jsem trochu rozptýlit Lily. Dneska toho na ni bylo trošku moc. Přistoupila na rande s Potterem a teď se tak nervovala.
"Tak jo."
Moc jsem to neřešila, stejně tam nebude nikdo, na koho bych dělala dojem. Na sobě jsem měla tmavé džíny a černé tričko. Lily měla džínovou minisukni a zelené tílko. Dala jsem si řasenku a lesk na rty a už jsem se na to vykašlala.
Dole ve společence už zněla hudba. Určitě zabezpečili vchod do společenky kouzlem, aby nešla na chodby slyšet hlasitá hudba.
S Lily jsme se rozhodli, že už půjdeme dolů.
"Čaute holky, tak jak se vám to tady líbí," přivítal nás Potter a pyšně ukazoval jejich dílo.
"Hmm, hezký," uznala jsem. Křesla byla posunuta ta kraj a v jednom rohu byl barový pult a na něm ohnivé whisky.
"Jo povedlo se vám to, ale doufám, že z toho nebudou žádné potíže," přikyvovala Lily a neodpustila si zrníčko pochybností. ¨
"A kdy to začne?"
"No," poškrábal se James na hlavě, "vlastně už to začalo, ale ještě skoro nikdo nepřišel. Ale všechno má svůj čas," zazubil se.
S Lily jsme si sedli do křesel a ještě chvíli jsme si povídali.Ale později už jsme se skoro neslyšeli. Lidi se začali shromažďovat a hudba čím dál víc zněla hlasitěji.
"Krásný večer," ozvalo se odněkud. Rozhlédla jsem se a uviděla jsem, jak Sirius stojí na stole a mluví do hůlky, pomohl si kouzlem, aby ho všichni slyšeli. " nebudu to zdržovat, akorát vám chci popřát skvělou zábavu! A studenti do 6 ročníků půjdou v 23:00 do postele a nebudou odmlouvat, jinak na příští akci nebudou zváni," pohrozil a ukončil svůj projev. Seskočil ze stolu a začal rozdávat pití.
"Holky pojďte sem," zvolal na nás Bla… Sirius a ukazoval, abychom šli za ním. Zvedli jsme se a spěchali k němu. Do ruky nám vrazil jednu láhev. "Dobrou chuť," zakořenil se a já jsem propadla v záchvat smíchu.
"Díky," ušklíbla jsem se a pořádně jsem si lokla a hned na to jsem se rozkašlala. Sirius s Jamesem vybuchli v salvu smíchu a začali mě bouchat do zad.
"Klid Jasmin, pomalu, nikdo ti to nevypije," zasmál se Siri.
"Ha ha," vyplázla jsem jazyk a hned jsem se taky rozesmála.
"No já jdu," řekla znenadání Lily, která se ještě ani nedotkla láhve.
"Kam?" zeptaly se tři hlasy.
Lily se zahihňala. "Musím jít na obhlídku hradu. Za chvíli se vrátím. Myslím, že protentokrát to můžu trochu odfláknout."
"Jo můžeš, tak si ale pospěš. Přece mě tady nenecháš dlouho napospas těmhle." Ukázala jsem na kluky. Zrzka se zasmála a už odcházela.
"No tak nic. Jdu si sednout a dopiju tohle," zvedla jsem láhev a sedla jsem si na místo, kde jsem seděla předtím.
Opřela jsem se a pozorovala jsem dění kolem. Buď se tady tančilo, nebo pilo. To jsem opravdu zvědavá, jestli obstarali ten lektvar.
Když o tom tak přemýšlím, Sirius taky není zase tak špatný. Od Rema jsem slyšela, že doma zažívá akorát jenom peklo. Že ho rodina nenávidí a že je u Jamese kdykoliv je to možné. Asi proto miluje tolik školu. Má tady přátelé -Poberty- ti mu jsou vším. Má opravdu štěstí, že je potkal.
Mám ho ráda, ale nemyslím, že by se z toho mohlo zase vyklubat něco víc. Už jsem se od něho odmilovala a momentálně nikomu necítím podobný cit.
No a teď se zase vraťme do současnosti. Uběhla už asi půlhodina a Lily pořád nikde.
James se popadá za břicho, nejspíš opět řekl Tichošlápek něco vtipného. Upila jsem ohnivé whisky a už to se mnou skoro nic nedělalo. Zvedla jsem a pelášila jsem k nim.
"Čaute kluci, to jsme se už dlouho neviděli," pronesla jsem ironicky.
"Jé čau, právě mi tady Tichošlap řekl takový fajnový vtip," smál se James. No neříkala jsem to?
"Heh super, tak co? Máte tady ještě něco připraveného, nebo chcete, aby si dělal každý, co chce?" ušklíbla jsem se.
"Jo přesně to druhé. My jsme to připravili a teď ať se každý zabaví sám."
"Aha. No, já si myslím, že bych se měla podívat po Lily, už by tady měla být. Tak pa za chvíli."
Na chodbách panovalo mrtvolné ticho. I kdyby spadl hřebík, nejspíš bych to slyšela. Rozhodla jsem se prohledat nejdřív horní patra. Procházela jsem chodby i učebny. Nikde Lily nebyla. Sakra, kde může být? Bere post primusky nesmírně vážně.
"Lily?" zavolala jsem.
Nic. Nic se neozývalo. Jenom ozvěna mého hlasu.
Vyšla jsem ještě jedny schody a to co jsem uviděla mi doslova vzalo dech. Lil byla přiražená na stěně a po ní se sápal Malofy. Lily měla děsem vytřeštěné svoje smaragdové oči. Jeho ruka byla přiložená na její puse a ta druhá pátrala po jejím těle.
Na chvíli jsem stála jako přikovaná, ale potom jsem potřásla hlavou.
Rozběhla jsem se a skočila na toho parchanta. Ani to sním nehnulo. Jenom se otočil a pozvedl obočí.
"Co ty tady sakra děláš?" vyštěkl na mě.
"Nech ji být!" zakřičela jsem a tahala jsem ho od ní on se začala jenom smát. Odtrhl se od Lil, ale pořád ji držel za zápěstí. Vydala ze sebe potlačovaný vzlyk.
"Vypadni odtud! Tahle děvka je moje, tak se mi kliď z cesty!"
Zírala jsem na něho s otevřenou pusou. Přece si nemyslí, že tady nechám sovji nejlepší kamarádku napospas jemu.
Kousla jsem ho do ruky, kterou mě svíral. Zařval a vlepil mi takovou facku, že jsem si byla jistá, že nudu mít na tváři moncla. Ležela jsem na zemi a snažila jsem se zvednou.
"Rudolphusi?" vydal ze sebe v hněvu a kývl směrem ke mně.. Zaslechla jsem kroky blížící se k nám. Někdo mě popadl za ramena a zvedl ze země.
"Nech mě být!" Začala jsem kopat a vřískat až najednou se uvolnilo jeho sevření. Využila jsem příležitosti a běžela jsem pro pomoc.
Za sebou jsem uslyšela jeho kroky. Běžel za mnou. Přidala jsem a za chvilku jsem byla u portrétu. Ještě z dálky jsem zakřičela heslo a jak jsem doběhla akorát se portrét otevřel. Lestrange nebude tak hloupý, aby běžel za mnou do společenky. To nemůže.
"Jamesi, Siriusi!" křičela jsem. Několik přítomných se po mě ohlédlo.
"No?" zeptali se s úsměvy na rtech.
"Lily… Malfoy… jsou tam spolu… on dělá věci...!" nemohla jsme ze sebe vypravit žádnou kloudnou větu. Popadla jsem Jamese a táhla jsem ho k místu, kde snad ještě budou.
Konečně jsme byli na chodbě, takže slyšeli, co jsem se jim snažila říct.
"Hledala jsem ji a on ji tam začal osahávat, byla přitisknutá na zdi!" říkala jsem v běhu. Náhle jakoby James pochopil. Odstrčil mě a běžel rychle k místu, kam jsme ukazovala. Neměla jsem šanci ho doběhnout. Sirius běžel hned za ním.
Zastavila jsem a začala jsem zhluboka dýchat. Dneska jsem si teda pořádně zaběhala. Co se teď stane? Bude tam ještě Lily? Musí!
"Ty krávo!" zakřičel někdo za mnou a skočil po mě. Lestrange. Pořád tady byl a všechno slyšel. Vykřikla jsem a sesunula jsem se, pod náporem jeho váhy, k zemi. Ležel na mě a já jsem se ho snažila odstrčit. Nepovedlo se mi to.
"Prosím," vyhrkla jsem, protože jsem už skoro nemohla dýchat. Snažil se mi držet ruce a ne za dlouho se mu to podařilo.
Potom mi položil ruce ke krku a stiskl. Začal mě škrtit. On mě snad uškrtí. Co se to jen s ním děje? To se nebojí, že z toho bude mít problémy? Asi jsem ho hodně naštvala. Ještě víc jsem kopala a snažila jsem křičet, ale bylo to marné.
Najednou od mě odletěl. Zhluboka jsem se nadechla a hned na to jsem se rozkašlala. Posadila jsem se a podívala jsem, kdo mě před tím zachránil.
Remus ho mlátil hlava nehlava. Takového jsem ho neznala.
"Remusi, už dost," vydala jsem ze sebe. Nechal toho a zhluboka dýchala a já jsem pořád ještě kašlala.
Lestrange se s námahou zvedl a utíkal pryč. Rem ke mně přiběhl a objal mě.
"Je ti něco?" zeptal se starostlivě.
"To je v pohodě. Za chvíli to bude lepší. Kde ses tady vzal?"
"Viděl jsem, jak kluci běží se společenky, nevěděl jsem, co se děje, tak jsem se rozběhl za nimi. A potom jsem tě uviděl na zemi a jak on tě škrtí," řekl se značnou dávkou nechutí.
"Já, nečekala jsem to. Skočil na mě zezadu, byl strašně těžký," vzlykla jsem.
"Já vím Jasmin, bránila ses statečně," zašeptal mi do vlasu. Prudce jsem se od něho odtrhla a zvedla se. Nechápavě se na mě podíval.
"Lily," vydechla jsem. Rozběhla jsem se.
Doběhla jsem na to místo. Na zemi ležel Malfoy, který se právě snažil z té země sbírat. Lily ležela v obětí Jamese. Měla roztrhané tílko a vyhrnutou sukni.
"Lily!" Rychlím krokem jsem k ní došla a pohladila jsem ji po vlasech.
"Proboha co to máš ta tváři a na krku?" vylekal se Sirius. Přiběhl ke mně a začal ses mi dívat na krk.
"To není důležité. Teď je důležití Lily. Zlato, je ti dobře?"
"Jo, bude to fajn. Jen jsem trochu v šoku, bude to v pořádku," pousmála se Lil, ale moc šťastně nevypadala, ale to se dá čekat. " A pravda, co to máš na krku?"
"Zezadu na ni skočil Lestrange a začal ji škrtit, ten hajzl," řekl Remus.
"Cože? Proč jste jeden z vás nezůstal s Jasmin? Vždyť ji mohl zabít!"rozčílila se Lily.
"To nic. Kluci nevěděli, že tady byl i Lestrange. Rem se o všechno postaral."
"Bylo to od tebe statečné Jas, že si mi pomohla."
"Prosím tě. To nebyla žádná statečnost. Jsi moje nejlepší kamarádka, musela jsem to udělat. A teď pojďte už do pokojů, myslím, že to byl pro všechny velmi namáhavý den."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 scarlett scarlett | Web | 20. července 2008 v 15:06 | Reagovat

ooooooo............. :-O ..... ncmmnt.... normo nemám slov... toe úplně úžasný!! fakt... mrtě... uaaa hajzlíci naddržení.. :-/ :D:D:D

2 luckily luckily | Web | 20. července 2008 v 15:49 | Reagovat

nádherná kapitolka! povedla se ti a ten Lucius je teda pěknej debil!!:(((( ale jinak naprosta paráda!;)

3 Theresa Theresa | 20. července 2008 v 20:14 | Reagovat

Teda to bylo fakt drsny. Zabit Malfoye i Lestrange. Parchanti. :-D

4 leenikk leenikk | Web | 20. července 2008 v 20:36 | Reagovat

Ty wogo! fakt drsné, njn psycho trochu. Jinak vůbec nevím proč, ale připomnělo mi to slunse, seno a pár facešk. Samé také bitky, ejdnou ten, potom zas to schytne další:D. Ale fakt super, i dkyž s emi nelíbí, že se něco začíná dít se Sirim, jako v kapitolovce ZvT. ySi nějaká zamilovaná, ne?;D

5 LiZinKa LiZinKa | 20. července 2008 v 21:20 | Reagovat

no teda..to som necakala..rychlo dalsiu kapcu..

6 Gigi Gigi | Web | 20. července 2008 v 23:08 | Reagovat

páni...uzash...nemám slov...prostě super kapitola

7 Andy Andy | Web | 21. července 2008 v 12:47 | Reagovat

super :) dalsiu kapcu! O:) :D

8 Mystäry Mystäry | Web | 21. července 2008 v 17:05 | Reagovat

hehe...to je brutus... takovy sado-maso:D

ne.... moc pekny....=)

9 jayne jayne | Web | 21. července 2008 v 18:53 | Reagovat

tyy joo..to je sviniar ten Malfoy..a este sa poistil Lestrangeom..hnusny sviniar..este ze sa isla Jas pozriet za Lily ..a to ako ho Remus zmlatil to bolo skvele..tesim sa na pokracko..ponahlaj sa :)

10 Annie Annie | Web | 21. července 2008 v 18:57 | Reagovat

vyražený dech ještě pořád rozdýchávám.. tohle mi nemůžeš dělat.. uplně jsem mimo..:-)

11 Izabela1996 Izabela1996 | Web | 23. července 2008 v 9:30 | Reagovat

Krásný

12 Kris Kris | Web | 24. července 2008 v 13:42 | Reagovat

No. Nebudu se opakovat.

Je to pěkný a poutavý, prostě super.

13 Koudelacka Koudelacka | 24. července 2008 v 15:19 | Reagovat

bezva!!! nejvíc se mi líbilo, jak rem zmlátil lestranga :D fakt super :D

14 Cattgirl Cattgirl | E-mail | Web | 25. července 2008 v 10:56 | Reagovat

Ahojky:) Tééda, ta kapča se fakt povedla a fakt souhlas s Koudelackou, nejlepší bylo, jak Rem -spiderman, spiderman!!! - zmlátil LeStranga xD

Jinak, už tě mám v SB:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama