1.kapitola- Ne moc slavný začátek.

12. dubna 2008 v 10:21 | Any |  Veriatio delectat
Tak ahojky. Konečně jsem se dokopala k napsání kapitoly!!! Je trošku kratší, než jsem měla v plánu, ale snad se vám bude líbit. Je to po dlouhé době moje první kapitola a první kapitola k mojí povídce.
Jak už asi z toho vyplývá, tak je nebezpečí zažehnáno a já jsem matiku zvládla a ze čtvrtletky mám za 1. Tak jsem happy.
Prosím Vás, komentujte kapitolu k Proti srsti.
Limit k téhle kapitole je 15. Chtěla jsem sice dát 20, ale je to první kapitola a ke všemu ještě krátká... Prosím všichni napiště, jestli se vám líbí
To je snad vše, hezké čtení a KOMENTUJTE!!!
Jo a ještě něco. Podívejte se na tento odkaz, je to strašná sranda: Tady Je to s Izerem a Dobrodinským...
A potom je ještě pokračování: Tady

Četla jsem pořád dokola článek, který jsem stejně nepochopila. Zvedla jsem zrak od nudné bichle, podívala jsem se po společence. Naproti mně seděl jeden černovlasý kluk a vášnivě se líbal s jednou blondýnou. Pohoršeně jsem si odfrkla. Byl to Sirius Black. Patřil mezi nejlepší kamarády mého bratra. Je krásný, to musím uznat, ale není to kluk pro takovou holku jako jsem já. No, ale uvnitř to byl parchant, kterého hned tak nepotkáte. Využíval holky a měnil je jako ponožky. S takovým klukem chodit, to bych si dala.
"Jasmin?" vyrušila mě z přemýšlení moje zrzavá kamarádka Lily. Zatřepala jsem hlavou a otočila jsem se na ni.
"Hm?"
"Proč pořád koukáš na Blacka, jako na svatý obrázek?" ušklíbla se. Vyvalila jsem na ni oči a ujistila jsem ji, že jsem se na něho dívala.
"Lily, já přece vím, jaký je. Myslíš, že jsem tak naivní?" zeptala jsem se a nečekala jsem na odpověď, protože jsem se zase zeptala.
"A co ty a Potter?" uculila jsem se. Moc dobře jsem věděla, že takové téma ji jisto jistě vytočí.
"Žádné já a Potter není. Je to sexuální deviant, magor a famrfpálový frajírek," zamračila se.
"Mluvil tady někdo o famrfrálu?" ozvalo se ze schodů a k nám se šířil James Potter v celé své kráse.
"Jo máš pravdu, mluvilo. Právě jsem Jasmin líčila, jak je ten Famrfpál idiotní hra, kterou hrajou hrstka těch nejúchylnějších studentů, co jsou na škole," odsekla a já jsem měla co dělat, abych nevyprskla smíchy. Dusila jsem to v sobě a nedala jsem na sobě nic znát.
"Teda Evansová, proč takové výrazy? To se přece nehodí na slušnou dívku jako jsi ty," zakroutil hlavou, ale bylo na něm poznat, že se trošku naštval. Nesnášel, když někdo říkal urážky k famfrpálu.
"Já si můžu říkat, co chci a drž už hubu. Dělá se mi z tebe šoufl," usmála se sladce a já jsem se rozřechtala na celé kolo. Přímo jsem se dusila. Po pár minutách jsem si utírala slzy smíchu do svého hábitu.
James se očividně urazil a odešel zpátky odkud přišel. Když jsem se uklidnila, tak jsem navrhla, abychom šli na večeři. Lily s radostí souhlasila. Prošli jsme pře Buclatou dámu do Velké síně. Ze zajímavého zamyšlení nás vyrušilo nadávání. Za rohem na chodbě seděl na kamenné podlaze Severus Snape. Vyděšeně jsem se na něho dívala. Po tváři mu stékal pramínek krve a nad ním se chichotali Poberti včetně s mým "milovaným bratříčkem" Petrem. Vážně jsem se ještě nezmínila, že se jmenuju Jasmin Pettgrewová? No, tak teď to napravuju. Nikdy jsem nebyla výbušný typ ani spíše naopak, ale nebála jsme se říct, co si myslím ani někoho seřvat. Tohle mě ale dopálilo.
Kreténi, jedni. Co si o sobě myslíte? Přestaňte!" křikla jsem na něho. (No, nezmínila jsem se, že nešetřím sprostými slovy J) Vylekaně sebou trhli a podívali se na původce těch nadávek. Black se vzpamatoval jako první.
"A co když ne? Co nám uděláš? Vyceníš na nás svoje křivé zuby?" zeptal se posměšně a já jsem ztuhla. Takhle mě urážet.
"Ne, ale zakleju tě," vychrlila jsem ze sebe dřív, než jsem zapojila zase mozek. Všichni se rozesmáli i Lily by se rozesmála, kdyby tady neležel zkrvavený Severus. Každý věděl, že na něho, co se týče kouzel, jsem neměla ani v nejmenším.
"Opravdu si chceš si poměřit síly se mnou? S nejlepším kouzelníkem na této škole?" ušklíbl se a tím si zasloužil nesouhlasné zabručení ze strany Jamese.
"Možná že jsi nejlepší kouzelník na této škole, ale taky jsi největší budižkničemu jakého znám!" odsekla jsem a pádila jsem pryč. Lily mě dohnala až u Velké síně.
"Co to mělo znamenat?" užasla.
"Coby? Nic," usmála jsem se.
"Jsem na tebe pyšná," prohlásila hrdě a objala mě.
"A proč?"
"Přece jak jsi to Blackovi natřela. Chudák to bude rozdejchávat celou noc. Teda pokud s ním nebude nějaká fuchtle," řekla a já jsem se rozesmála. Bylo mi ho líto, teda ne Blacka, ale Severuse. Nechaly jsme ho tam napospas těm bídákům. Sev nebyl zas tak špatný, na své kamarády nebyl takový jako na ostatní. S náma se vídal jenom v knihovně, aby ho nikdo ze zmijozelských neviděli, jak se vybavuje s mudloskou šmejdkou a krvezrádkyní. Že je Lily z mudlovské rodiny mi ano v nejmenším nevadilo. Měla jsem ji ráda, taková jaká je. Byly jsme nejlepší kamarádky.
"Tam je místo," řekla a ukázala na místo úplně vzadu. Přikývla jsem a následovala jsem ji.
Klidně jsme jedli a nikdo nás nerušil. Teda nikdo potom přišli…
"Čau Evansová," křičel už někdo z dálky a já jsem už jen podle oslovení poznala, že se jedná o Pottera a hned si samozřejmě prohrábl vlasy, jak bylo jeho zvykem. Protočila jsem oči a radši jsem si ho nevšímala, ale to moc nešlo, když pořád do Lily něco šustil.
" Tak už toho mám dost. To se nemůžu v klidu najíst?"
"Jo, nemůžeš," usoudil ten pošahanec Black. Zvedla jsem se ze židle a osešla jsem pryč. Byla jsem na nejvyšší stupeň vytočená. Co si vůbec o sobě ten debil myslí?Že bude každému nakazovat?To si teda o sobě myslí hodně.
"Ale líbí se ti."
"Ne, nelíbí."
"Ale líbí. Ráda se na něho díváš."
"Ne, je to debil. A kšáá jdi pryč"
Přešla jsem pře tu opelichanou babinu, která ani zpívat neumí, je opravdu k ničemu. Došla jsem do ložnice a tam jsem si sedla na postel a začetla jsem se do románu. Byla jsem do toho tak zažraná, že jsem si ani nevšimla přicházející Lily. Tedy až po tom, co hlasitě práskla dveřmi.
"To neuhodneš, co se mi stalo," zabručela naštvaně a já jsem zvedla ukazováček, aby počkala. Právě jsem byla v místě, kde jí hlavní hrdina vyznával lásku. Ó tak romantické. Až jsem dočetla tenhle úryvek, zaklapla jsem knihu a podívala jsem se na naštvanou Lily. Pobídla jsem ji k objasnění jejího stavu.
"No?"
"Co no?" nechápala.
"Co se stalo?"
"Jo. To opelichaný koště mě zase pozvalo na rande."
"Ježíš. To dělaš takový caviky jenom kvůli tomu. Je vůbec nějakej den, kdyby tě nezval?"
"To ne. Máš pravdu, ale on přišel k profesorskému stolu a tam výslovně požádal McGonalku, aby mi domluvila. Chápeš to?" objasnila mi a já jsem se uchechtla.
"Aspoň má bujnou fantazii. Leckterá by mu už dávno skočila do náruče.
"Leckterá možná, ale já jsem já. Mám přece svoji hrdost, když ho už tolik let odmítám, tak se přece k němu najednou nebudu lísat," řekla pobouřeně a já jsem toho využila.
"Takže, abych tomu rozuměla, ta ho posíláš k šípku jen pro to, že už to máš v hlavě tak zafixované? Takže i kdybys s ním chtěla někam jít, tak prostě nepůjdeš?"
"Ne, já s ním ani nikam jít nechci a debata je uzavřená," ukončila to příkře a já jsem se opět začetla do románu. Za chvíli se mi začaly klížit oči a potom jsem je úplně zavřela. Knížka spadla někde na zem a já jsem už nic nevnímala.
***
Prudce jsem se posadila. Zase se mi zdál ten odporný sen, jak bloudím strašidelným lesem a nemůžu se z něho dostat. Tahle noční můra mě provázela skoro každou noc. Prostě hrůza! Zrychleně jsem dýchala z čela mi ztékal pot. Podívala jsem se na budík. No budík, k tomu, aby mě ráno budil jsem ho nepoužívala. Sloužily pouze jako hodiny. Ukazovaly půlnoc. Stejnak bych neusnula, tak jsem se oblékla a měla jsem v plánu se trošku projít. Ve spolčence nikdo nebyl, aby taky jo. Je noc, každý přece spí. Prošla jsem portrétem, ale samozřejmě se to neobešlo bez keců té báby.
Kamenné zdi vypadali v noci mnohem hrozivěji než obvykle až mi z toho naskočila husí kůže. Měla jsem na sobě jen mikinu, protože venku není až zas taková zima, je začátek června.
Venku vlál mírný vítr a jemně mi čechral mé blonďaté vlasy. Nadechla jsem se jarního vánku a pošlapovala jsem si to k jezeru. Cestička byla vyšlapaná, protože každý den po ní mnoho studentů chodilo.
Najednou jsem za sebou uslyšela křupnutí. Prudce jsem se otočila. Nikde nikdo. Les vydával hrozitánské zvuky a strašidelně se prohýbaly stromy. Nasucho jsem polkla. Měla bych co nejrychleji zmizet.
Už jsem byla na zpáteční cestě a uslyšela jsem zvuky. Znovu jsem se otočila. Vytřeštila jsem oči a naprázdno jsem otevřela pusu. Pár metrů přede mnou stál vlkodlak a nebezpečně se blížil. Nasucho jsem polkla a otočila jsem a začala jsem zdrhat co mi síly stačily. Byla jsem docela daleko od hradu, tak jsem za chvíli začala popadat dech. No, přiznám se, nemám moc dobrou kondičku.
Vlkodlak byl ale mnohem rychlejší.
Ucítila jsem prudkou bolest na boku a něco mě odhodilo několik metrů daleko.
Hlava se mi točila a nic jsem nevnímala. Vlkodlak se zase přiblížil, ale v tom se před něho nahrnuly krásná jelen a veliký pes. Všechno jsem viděla rozmlženě a pak jsem upadla do bezvědomí…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jess jess | 12. dubna 2008 v 11:01 | Reagovat

vazne skvela suprovaaaaaaaaaaaaaaa skvely napaddd je to i originalniii proste pokracuj me se to mocc libi chce to pokracko sem zvedava jak to bude dal urco mas talent mas tu moc pekny povidkyyyyyyyy a jeste urcite pokracuj v tomhle a jeste k povidce NARCIS...................PS: 1 komentikk:-)

2 luckily luckily | Web | 12. dubna 2008 v 11:44 | Reagovat

noooo pááááni, tak tohle bylo uplně skvělý!!! jen tak dál....:))) doufám, že kapča přibude rychle, ale kdy tu bude kapča k Narcisse de la... no však víš...:))

3 Leenikk Leenikk | Web | 12. dubna 2008 v 11:57 | Reagovat

Superky! Hej ale doufam, ze se ji nic nestalo! To by bylo hmm hrozné!!! A vůbec rychle další!

4 Jasane Jasane | E-mail | Web | 12. dubna 2008 v 12:04 | Reagovat

Any! To je KRÁSNÝ! Opravdu se ti to povedlo!!!

5 Jasane Jasane | E-mail | Web | 12. dubna 2008 v 12:04 | Reagovat

Začátek je zajímavej a úžasnej!!!xD

6 Jasane Jasane | E-mail | Web | 12. dubna 2008 v 12:04 | Reagovat

PRostě super kapitola! Určitě pokračuj!!!xD

7 Jasane Jasane | E-mail | Web | 12. dubna 2008 v 12:04 | Reagovat

Jestli nebudeš pokračovat tak dostaneš na holou!xD!!!!xD

8 Jasane Jasane | E-mail | Web | 12. dubna 2008 v 12:05 | Reagovat

Ale jako vážně xD Mocky se mi to líbí!

9 Jasane Jasane | E-mail | Web | 12. dubna 2008 v 12:05 | Reagovat

A jako ségra Petra to byl upe skvělej nápad!xD

10 Jasane Jasane | E-mail | Web | 12. dubna 2008 v 12:05 | Reagovat

Těším se na další, doufám, že bude co nejrychleji!!!

11 Jasane Jasane | E-mail | Web | 12. dubna 2008 v 12:05 | Reagovat

Jako vážně...xD

12 Jasane Jasane | E-mail | Web | 12. dubna 2008 v 12:05 | Reagovat

Je to super,

13 Jasane Jasane | E-mail | Web | 12. dubna 2008 v 12:05 | Reagovat

úžasná,

14 Jasane Jasane | E-mail | Web | 12. dubna 2008 v 12:06 | Reagovat

nádherná

15 Jasane Jasane | E-mail | Web | 12. dubna 2008 v 12:06 | Reagovat

bobmasticky vymyšlená

16 Jasane Jasane | E-mail | Web | 12. dubna 2008 v 12:06 | Reagovat

povídka!

17 Jasane Jasane | E-mail | Web | 12. dubna 2008 v 12:06 | Reagovat

Takže okamžitě další kapču!!!xD

18 Jasane Jasane | E-mail | Web | 12. dubna 2008 v 12:07 | Reagovat

P.S. Doufám, že taky nebude vlkodlak! By mě hráblo xD

19 mystery-diamond mystery-diamond | Web | 12. dubna 2008 v 12:08 | Reagovat

ty jo....tak to bylo uzasny!!!!

koukej rychle hodit dalsi kapitolu....

segra Pettigrewa?? no te buh....xD

20 Any Any | Web | 12. dubna 2008 v 12:17 | Reagovat

JASANE!!!!!!!!! kašlu tě budu to odpočítávat vzdycky me takto vydiras uz ti na to neskocim!!!!!!!!! :-)))

21 LiZinKa LiZinKa | 12. dubna 2008 v 13:48 | Reagovat

noo zaujimave..ale nezaskodil by troska opis tej Jasmin..ako vlatsne vyzera a tak:)

22 Atea Atea | Web | 12. dubna 2008 v 14:25 | Reagovat

Je to zajímavé. :o) Jsem zvědavá na další.

BTW. tady Jenn, přesedlala jsem ,pokud by jsi chtěla spřátelit, napiš :o)

23 Theresa Theresa | 12. dubna 2008 v 17:36 | Reagovat

Zatim zajimave. Jeste nikdo nemel pribuzensky vztah s Cervickem. Teda jako chudak holka, by me zajimalo, jak vlastne vypada. To ma predkus nebo co? (Hned jsem si vzpomela na nasi tridni :-D)

24 Kayla Kayla | 12. dubna 2008 v 18:09 | Reagovat

no uplne pradani mooooc se mi to libi honem dalsi!!!!!!!!!!!!

25 Natusz Natusz | Web | 12. dubna 2008 v 19:23 | Reagovat

ahojky, ještě jsem ti nenapsala koment, co? tak teď to napravuju

26 KiVi KiVi | Web | 12. dubna 2008 v 20:28 | Reagovat

super! i když s tim vlkodlakem mohlo bejt víc akce :)) ale jinak super...jen doufám že se nezamiluje do Siriho...ptž to máš ve všech povídkách...jasný je to tvůj oblíbenec ale já osobně už ho mám plný zuby :)

27 ajvi ajvi | E-mail | Web | 12. dubna 2008 v 20:41 | Reagovat

teda, teda...to byl ale blbej dotaz..prý jaká byla kapitola...NO JASNĚ ŽE ÚŽASNÁÁÁÁÁ, JAK JINAK TAKY, ŽE??? krásný začátek určo krásné povídky kterou si moc ráda přečtu...:)

28 Cattgirl Cattgirl | E-mail | Web | 13. dubna 2008 v 1:09 | Reagovat

Mazeeeeeecccccccc!!!!!!!!! POKRÁČKO!!

29 Illandris Illandris | Web | 13. dubna 2008 v 20:50 | Reagovat

Super začátek. jdu na další:))

30 Fiera- tvé SB Fiera- tvé SB | Web | 14. dubna 2008 v 18:45 | Reagovat

Super kapča, se ti povedla du na druhou, doufám, že bude taky tak dobrá ne-li ještě lepší.

31 Koudelacka Koudelacka | 17. dubna 2008 v 13:14 | Reagovat

úpa suprový... jdu na další:)))

32 MarryT MarryT | Web | 27. dubna 2008 v 8:48 | Reagovat

No tak jsem se vrhla na další z tvých povídek a taky vypadá dost zajímavě. Sestra tý krysy, chudák.. hanbou bych se musela propadnout - dělala bych, že je to jen schoda jmen, ale rodinu si nikdo nevybere, že. Ten závěr je úžasný, jak se tam objevili Dvanácterák s Tichošlápkem bylo super!! Jdu radši na další kapču ;-)

33 martnka martnka | Web | 13. července 2008 v 10:26 | Reagovat

dobré to bylo! červíčkova segra?! to tu ete nebylo, konečně neco trochu origoš. snad to nebude taka zráskyně jako její brašin

34 Istya Istya | Web | 5. září 2008 v 21:13 | Reagovat

Čekala jsem hodně. Ale Peterovu ségru teda ne :-D příjemný překvápko...teda ne že bych měla červíčka nějak zvlášť v lásce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama