8.kapitola- Dva šoky 2/2

21. března 2008 v 14:04 | Denca a Anet |  Lucia Tessa Rose de la Narcis Daewsová
Zbytek

Jako první se probudil Remus, který ten večer vypil jen polovinu své láhve. Na rozdíl o Tessy a Lily. Ty vypily svou láhev celou a James se Siriusem dokonce 2 nebo 3. Petr odjel ještě dříve, než se začalo oslavovat. Remus tiše zaklel a rozhlédl se po pokoji. Všude na zemi se válely prázdné láhve, balíčky od brambůrek a oblečení poházené kolem.
"Vstávat lenoši. Včera jsme to trochu přehnali!" hulákal Remus a postupně se všemi zatřásl. Lily otevřela oči hned po Tesse.
"Bolí mě hlava," zahuhlala Lily a třela si spánky. Tess přikývla a hlavou spadla to Siriusova klína. Ten, při takovém ostrém nárazu do jeho slabin, zavřískal a vyvalil oči na bordel (myslím nepořádek J)
"To se včera protáhlo, co Dvanácteráku?" zatřásl Siri s Jamesem. Ten se ani nepohl.
"Jamesi?" zamračila se Lily a taky s nim zatřásla. Nic. "Jamesi?" vykřikla a třásla s nám jako o život. Jenže tady o život šlo. To poznal Sirius, Lily, Tess i Remus už od pohledu. James nedýchal. Nezvedal se mu hrudník a hlava ležela na rameni.
"Jamesi, prosím vstávej," vzlykla Lily. Tess nasucho polkla a vyděšeně na bezvládné tělo hleděla. Snažila se vymyslet, co teď.
"Přemýšlej hlavo prázdná. Sakra!" klela si v duchu Tessa.
První se vzpamatoval Remus. Chytl Jamese v podpaží. Sírius se přidal z druhé strany. Tess a Lily doběhly pro misku s letaxem.
"Umím se přemisťovat," sykl Remus a zmizel i se Siriusem a Jakešem.
"to ho můžou vyhodit ne?" zapochybovala Lily, ale více udělat nestihla, jelikož ji Tessa popadla za ruku a přemístila se taky.
Objevily se v bílé místnosti plné lékouzelníků. O kousek dál dál zahlédly Siriuse a Remuse.
"co se děje? Jak mu je?" vyzvídaly v běhu k nim. Oby kluci se jako při pohřbu. To stejné napadlo taky Tess, když se před nimi zastavily. Lily bledá v obličeji a se zaruslýma očima od chystaného pláče koukala do malého okýnka ve dveřích.
"Mají ho lékouzelníci. Vypadá to….že….. je v komatu. Může zemřít. Nejspíše velice brzy," zašeptal Rem a tiše vzdychl. Lily se naplno rozbrečela a složila hlavu na Remusovu hruď. Ten ji objal a pohladil po vlasech. Tess se nahrnuly slané slzy do očí. Chvíli je statečně zadržovala, ale potom, co ji jedna vyklouzla z koutku oka, další už nezastavila. Sírius si ji k sobě přitáhl a ona se neměla sílu se bránit. Plakala mu na rameni a černovlasý mladík ji něžně hladil po vlasech, zatímco ona mu zcela zmáčela tričko, ve kterém spal. Nakonec kluci zašli pro kávu z plastového kelímku. Holky si sedli vedle dveří pokoje, ve kterém vyšetřovali Jamese. Zatím ještě žádný z doktorů nepřišel s žádnou dobrou zprávou. Zarudlými oči sledovali sekundovou ručičku nástěnných hodin. Pomalu, ale jistě docházelo k tomu, že se všem čtyřem zavíraly oči Postupně jim hlavy klesly na ramena. Ani káva, ani situace, kterou zažívali je nedonutila odejít. Nikdo z nich nevěděl, jak dlouho spali, ale když se vzbudili ve stejnou chvíli z pokoje vyšel zachmuřilý lékouzelník. Čtyři mladí lidé vyskočili na nohy a s nadějí čekali, až promluví. Možná by potom byli rádi, kdyby mlčel.
"Pane, chlapec má zástavu!" křikla sestřička a otevřených dveří. Lékouzelník ze otočil a zmizel ve dveřích. Neviděl, jak Lily omdlela, jak pro ni přišla jiná lékouzelnice a vlila ji do úst lektvar na posílení. Zrzka pomaličku otevřela oči a ihned je zavřela, když do nich uhodilo světlo z lamp.
"Kde je James?" zachraptěla. Nikdo se neozval, proto znovu rozlepila víčka. První, na koho ji padl pohled, byl Sirius. Stál u ní a tiše něco mumlal. "Kde je James?" zopakovala svou otázku.
"No víš…," ujala se oznamování Tess. "On..my…Nikdo ještě z pokoje nepřišel," řekla a sklopila zrak k zemi.
"To znamená?" nachápala Lily. Tess přešlápla z nohy na nohu.
"To znamená, že se něco děje, nebo naopak je vše v pořádku," odpověděla nejistě. Lily se posadila a potom spustila nohy z postele. Váhavě se postavila a když zjistila, že je vše v pořádku, postoupila o krok dopředu. Nakonec už celkem jistě přešla k Jamesovým dveřím a nakoukla skleněnou tabulkou dovnitř. James tam ležel s rozcuchanými vlasy. Brýle byly položeny na nočním stolku a oříškové oči měl zavřené. Měl do ruky zabodnuto mnoho jehel a jiných blbostí. Přístroje pípaly A Lily ne a ne odtrhnout oči od okýnka. Až když lékouzelník prudce rozrazil dveře a ony praštily zrzku do nosu, vzpamatovala se. Ten jim vysvětlil, jaké léky mají Jakešovi podávat, jakou využijí léčbu, hlavně tedy, o co se jedná.
"Zjistily jsme , že pan Potter měl nedávno nehodu, nepletu-li se?" dodával.
"Ne, nepletete. Spadl z koštěte," vyhrkl Sirius a ostatní jednotně přikývli.
"Včera požil alkohol. To do jeho těla znovu nahodilo kolaps. Vážně nevím, jak jinak vás to vysvětlil děti. Jednoduše alkohol probudil jeho předčasné zrazení, které se projevilo dvakrát silnější podobně," vysvětloval po lopatě.
"Aha," prolomila Lily ticho. "Vzbudí se?"
"To si nejsme jisti, slečno," odpověděl. Sirius, který se až doteď držel, vybuchl.
"Jak si nejste jisti?! Okamžitě nám řekněte, kdy se probudí! Myslíte, že nechám svého nejlepšího kamaráda zemřít? Vážně? Máte vy vůbec ponětí, kdo já jsem? Jsem Black. A Black se nikdy nebojí o něčí život. Já jsem jiný! Tak mi to sakra řekněte, kdy se vzbudí!" ječel přes celou chodbu. Všichni včetně lékouzelníků se na něj ohromeně dívali.
"Omlouvám se. Prostě mám o něho strach," zašeptal.
"Jistě! To je zcela v pořádku. Opravdu vám ale nemohu povědět nic jiného, než jsem řekl doteď. Ale pokud chcete, můžete jít dovnitř. Možná vás uslyší. Dokonce je možné, že se probudí. Nechci vám však podávat plané naděje," promluvil tiše.
"Děkujeme," řekli unisono a vstoupili do pokoje. Rozestavěli se kolem postele a čekali. Čekali a občas tlumeně šeptali.
"Všimli jste si, jak se na nám lepí smůla na paty? Nejdříve Lily a teď James a taky nás čeká úplně," zauvažovala Tess.
"Máš pravdu," potvrdila Lily s povzdechem.
"Já vím," pousmála se sobě. "Myslím, že bychom je měli nechat samotné," navrhla brunetka a zatahala Remuse a Siriuse. Ti docela neochotně opustili pokoj. Tess se ještě objala s Lily a následovala je. Trojice se rozesadila na židle na chodbě a jen vzdychali.
"Proč zrovna my?! Proč ne třeba Malfoy, nebo jiní?! Proč James?! Zrovna, když se mu podařilo Lily nedostat na jinou školu?! Proč teď, když Lily uznala, že ho miluje?" pokládala otázky jednu za druhou a pokukovala po klucích.
"Je to nefér," povzdychl si Sirius.
"Ano, to teda je!" přitvrdil Rem.
"Řeknu vám to takhle: Dům spiro, speru! Nebo= Per aspera ad astra!" začala Tessa vyjmenovávat různá motta.
"Latinsky, že?" pozvedl oči Remus. Tessa přikývla a dále jmenovala.
"Usus magister optimus…!" Lámala si jazyk.
"Stop, zastav. Teď to přelož," nadával Sírius. Tessa nakrabatila čelo a vzpomínala.
"Dokud dýchám, doufám," udělal maličkou pomlku, během které oba kluci kývli. "Po Tvrdé cestě ke hvězdám. To má docela dost překladů, ale mě se nejvíce líbí tenhl," zase se odmlčela. "Životní zkušenost, nejlepší učitelka," odpověděla hrdě.
"Nechápu to, James leží na smrtelné posteli a my tady překládáme latinská motta," rozčílil se Sirius.
"Ty myslíš, že mě je to jedno? Myslíš, že nechci, aby James přežil?" bránila se. To už ale do nich vkročil Remus.
"Nehádejte se. Jamesovi to nepomůže!" zklidňoval je. Překvapivě se přestali hádat a mlčeli.
"Lituji, ale měli byste jít domů. Byli jste tady celý den," hnal je lékouzelník. Všichni najednou zvedli hlavy k hodinám, ukazujícím něco kolem deváté večer.
"Zajdu pro Lil," rozhodla Tess. Vstala, rychle přešla ke dveřím a tiše je otevřela.
"Lilynko, musíme jít," špitla. Lily k ní zvedla oči plné slz a přikývla.
Přemístili se do domu, kde padli do křesel a okamžitě usnuli. Kluci ještě vyřešili věco ohledně ministerstva, jelokož neměli složené zkoužky a přemístili se k holkám. Předtím než usnuli, Remus otevřel okno dvou sovám z ministerstva. Jeden byl pro něj, jeden pro Tesse. Okamžitě roztrhl obálku a začetl se.
Pane Lupine,
za porušení zákonu kouzel nezletilých kouzelníků v podobě přemístění z domu Potterových do nemocnice Sv. Munga se dostavíte dne 22.12 (zítřejšího) v 10:00 do sálu číslo 28. Vyslechneme Váš důvod o porišení zákonu a domluvíme se na trestu.
S přáním hezkého dne,
Aleista Onxfordová.
Remus znuděně odhodil dopis i obálku. Teď, bez Jamese mu bylo vše jedno. Po tak náročném dni spal jako dřevo v momentě, kdy se jeho hlavy dotkla polštáře v obývacím pokoji Potterových.
********
Tessa, Sirius a Remus podůpavali nohou před Jamesovým pokojem. Uběhli již tři dny od oné nehody. Lily věčně brečela a nikdo více nepromluvil ani slovo. Teď zrovna byla Lily u Jamese a ostatní na ni čekali.
U JAMESE V POKOJI
"Víš, asi bych ti měla něco říct," šeptla Luly do ticha v pokoji. Držela Jamese za ruku a občas popotáhla. "Možná to říkám moc pozdě, ale nemůžu to pořád tajit. Už od čtvrtého ročníku. Od té doby, jak se postavil na kolejní stůl na uvítací hostině. Zpíval si přede všemi, že mě miluješ. Všichni učitelé, všichni žáci, celá Velká síň se ti smála, ale tobě to bylo jedno. Zpíval si dál," plakal mu do vlasů.
"Od té doby tě... tě miluji. Ani nevíš jak, a teď tě mám ztratit? Teď, když jsem se odhodlala ríct pravdu? Neodcházej prosím. Potřebuji tě," špitla.
"Nikam nejdu lásko," zachraptěl James. Lily vyskočila na nohy a silně ho objala.
"Bože děkuji," smála se. " Tess, tess! Siriusi, Remusi!" křičela. Dovnitř vtrhla zvolaná trojice a hnala se k posteli.
"Jamesi!" vítali ho. Navzájem se objímali a některé případy (James+Lily) se líbali.
Den uplynul jako voda a oni zase byli pohromadě v nemocnici.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Theresa Theresa | 21. března 2008 v 15:45 | Reagovat

Super kapitolka, moc se ti povedla.

2 Jasane Jasane | E-mail | Web | 21. března 2008 v 16:22 | Reagovat

Ty jo.... To jsou zvraty xD Super kapitola!

3 LiZinKa LiZinKa | 22. března 2008 v 15:16 | Reagovat

noo teda..skvele:)

4 jaja jaja | 2. dubna 2008 v 16:04 | Reagovat

nadherna kapitolka..tesim sa na dalsiu :)

5 luckily luckily | Web | 6. dubna 2008 v 12:10 | Reagovat

boooože, to je tak hezké.... u toho konce jsem až brečela...:)))

Prosím rychle další kapču...:)

6 Maky Maky | 7. dubna 2008 v 17:54 | Reagovat

jéé, to je krásná kapitolka, ale hodně smutná =(. Kdy bude pls další????????,

7 jasmine jasmine | Web | 15. dubna 2008 v 15:39 | Reagovat

to je krásný, rychle další kapitolku...

8 Medisn Medisn | 15. dubna 2008 v 19:21 | Reagovat

paráda

9 Elis Elis | Web | 22. května 2008 v 9:58 | Reagovat

krásna kapitola, táto povoedka sa mi naozaj páči...už s ateším na ďalšie

10 MiHaRu MiHaRu | Web | 1. června 2009 v 0:18 | Reagovat

náádhera ale dlouho tu nebylo pokráčko...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama