13.kapitola

15. března 2008 v 11:54 | Any |  Není všechno, jak se zdá
Ahojky Lidičky!!! Zvlášť Jasane a Cassiopea!!
Napsla jsem novou kapitolu a na svědomí ji mají právě už zmiňované holčiny. Jsou opravdu otravné. Ty komentíky mi ale lichotili. =) Kapitolu jsem psala jak nejrychleji to šlo. Opravdu jsem se snažila. no podle mého názoru se mi docela povedla, no posuďte sami. A ješte jeno upozornění!!!! Jasane a Cassiopeo, tolik komentů už nepiště stačí jeden!! Rozumíte??
Omlouvám se za chyby a KOMENTUJTE!!!!!!!!
Any

No tak, únor se přehoupl v Březen. Březen, tak krásný měsíc. Začíná jaro, začíná všechno růst. Stromy zelenají, ptáčci si prozpěvují nádherné melodie, cvrčci si cvrlikají v trávě. Prostě nádhera. Milovala jsem jaro. Zima byla pro mě moc studená, léto moc horké a podzim takový deprimující. Jaro bylo optimální.
Ráno jsem se s výbornou náladou probudila . Rozhlédla jsem se kolem, všichni ještě spali. Sirius vypadal tak sladce, když spinkal. Přes obličej měl pohozené své černé vlasy a občas něco zamumlal. Usmála jsem se. Vymotala jsem se peřiny a odešla do koupelny. Dala jsem si ranní sprchu. Uvolnila jsem se, abych ve zdraví přečkala další školou nabytý den.
Zabalená v ručníku jsem vyšla ze sprchy. V tu ránu se prudce otevřely dveře a dovnitř vešel rozespalý James. Vyděšeně jsem vykřikla.
"Promiň, promiň, " začal se omlouvat a celý červený vyšel z koupelny.
"Dělej!" okřikla jsem ho a on už zavřel. Už jsem se chtěla oblékat, ale dovnitř zase někdo vešel.
"Coje zase?" zeptal jsem se otráveně.
"To jsem já koblížku," usmál se Siri.
"Aha.To je teď šoků po ránu," zamračila jsem se.
"A můžu ti nějak zpravit náladu?" zaculil se a přiblížil se a políbil mě.
"Takto beru."
"Jájsem si říkal, že tomuto neodoláš."
"No tak jdi pryč, chci se převléct, abych jedinou koupelnu v našem pokoji nezabírala celé ráno jen já," řekla jsem a vyháněla ho.
Bylo už skoro osm, nestíhali jsme. Během jsme sedoklopýtali do Velké síně, kde jsme si rychle a to opravdu rychle nandali snídani a rychle ji slupli.
"Rychle," poháněl mě, když jsem ještě jedla toast. S plnou pusou jsme došli do učebny OPČM, zaklepali jsme a rychle jsme se nahrnuli dovniř.
"Promiňte, ale nějak jsem se nemohli odtrhnout od snídaně," začal to zamlouvat James.
"Aha, no tak se posaďte," pokynul a my jsme ho poslechli.
Sedla jsem si vedle Lily, vytáhla si věci a začala jsem poslouchat profesorův výklad.
"Ráno ti přišel dopis," pošeptal mi moje spolužačka.
"A od koho?" zajímala jsem se.
"Jak to mám vědět. Cizí dopisy zásadně nečtu," promluvila dotčeně. Asi jsem ji urazila.
"No tak promiň," omluvila jsem se ironicky. "A kde je?"
"Mám ho u sebe," řekla a začala se přehrabovat v tašce. "Tady je,"
"Dík," šeptla jsem.
"Děvčata tam v zadu, ztište se nebo dostanete školní trest," upozornil nás.
"Promiňte," řekli jsme unisono.
Pohodině jsem se na chvíli zastavila na chodbě, abych si mohla dopis přečíst. Dopis byl zabalen ve velmi úhledné obálce, tohle bylo určitě od matky. Je strašná puntičkářka.
Alexandro,
je i srdečně jedno, co právě děláš. Jen se dobře uč a nedělej naší rodině ostudu.
Ale pravý důvod,proč ti píšu je ten, že tě upozorňuji, že ve 4 odpoledne přijde Peggy a přinese ti šaty. Přemístíš se do Malfoy Manor, a tam Všem přítomným ohlásíme Vaše zásnuby. Připrav se. Než do Malfoy Manor dorazíme, budeš se chovat slušně, jak se na budoucí paní Malfoyovou sluší a patří.
Tvá matka.
Smutně jsem si povzdechla. No co mám dělat, půjdu tam. Nebudu dělat žádné problémy, pokud to nebude bezpodmíněčně nutné. Lucius je určitě nedočkavý, až tam přijedu. Už to vidím, samí smrtijedi. Fakt super.
"Alex, miláčku, pojď nestihneme hodinu," mluvil ke mně Sirius.
"Jo, už jdu," šeptla jsem potichu.
"Co se děje?" zeptal se starostlivě.
"Co by se mělo dít?" opáčila jsem nechápavě.
"Ten tvůj výraz a tak. Stalo se něco?" Němělo smysl mu lhát.
"Jo, psala mi matka. Dneska je to zasnoubení," oznámila jsem se značnou nechutí.
Sirius mlčel. Nic neříkal, jen na mě upřeně zíral.
"Promiň, musím tam jít. Nezlob se. Kdybych tam nešla, bylo by to ještě horší. dneska večer si budu muset hrát na poslušnou dcerunku."
"To zvládneš. Zvládneme to spolu," řekl a pevně mi stiskl ruku. "A teď radši pojď nebo nás McGonalka zabije," usmál se a my jsme se spolu vydali na hodinu Přeměňování.
"No kde jste?" zeptal se Remus.
"Jen jsme něco řešili," řekl a posadil se do lavice. Sedla jsem si vedle něho. Celou hodinu jsem se snažila vnímat profesorčin výklad, ale moc se mi to nedařilo. Podívala jsem se po tídě. Všechny ostatní holky braly za problém, že jim došel lak na nehty nebo líčidla. Neznaly opravdové problémy. Problémy jako mám já. Klidně bych si to s nima vyměnila. Než jsem se nadála, byl konec hodiny a potom už celého vyučování. Dneska jsme toho ani moc neměli, odpolední vyučování nebylo.
*********
Seděla jsem na posteli a čekala, až mi drahá matka uráčí poslat ty šaty. Byla jsem zvědavá, vždycky jsem si šaty vybírala sama. No doufám, že to nebude zas taková hrůza. Klepala jsem prsty do nočního stolku.
"Á, kde je," zabručela jsem.
"PRÁSK!" ozvalo se hlasitě a hnede nato se objevila naše rodinná domácí skřítka.
"Dobrý den paní," řekla a poklonila se.
"No kde si?!"křikla jsem, až mě to samou překvapilo. Na skřítky jsem nikdy neřvala. "Promiň vím, že to není tvoje chyba," omluvila se.
"Paní se nemá za co omlouvat. Peggy se zpozdila," řekla a začalamse mlátit hlavou o zem.
"Peggy, přestaň. Odpouštím ti. Přestaň!" okřikla jsem ji a ona přestala.
"Promiňte. Prosím paní, tady máte šaty, které vám vaše matka posílá a mám vám udšlat účes."
"Dobře," souhlasila jsem. Šaty byly opravdu překrásné. Sice černá nebyla zase moje nejoblíbenější barva, ale co jsem mohla čekat. Nějaká světlá barva nepřicházela v úvahu. Opatrně jsem je vzala do ruky, aby se nepokrčily a odešla jsem do koupelny. Svlékla jsem se a ty černé šaty jsem si oblékla. kriticky jsem se podívala do zrcadla.
"Šaty jsou krásně, ale mě nějak nesedí. Tvářím se jak u pohřbu," při téhle myšlence jsem se zasmála. Vždyť to je pohřeb. Teda skoro. Otevřela jsem dveře a vstoupila opět do pokoje. Postával tam Sirius a nedůvěřivě se díval na skřítku.
"Co to má znamenat. Co tady dělá?" vychrlil na mě a ukázal na Peggy.
"Klid Siriusi. To je moje domácí skřítka. Přinesla mi šaty," klidnila jsem ho a on si teď právě všiml, co mám na sobě.
"Vypadáš úžasně," vykoktal po chvíli ticha.
"Děkuji," začervenala jsem se.
"Ještě než odejdeš, chci s tebou mluvit," řekl a táhl mě zpátky do koupelny.
"Děje se něco?"
"Ne, jenom buď opatrná. Nikdy s ním nebuď sama a dávej si na něj pozor a..."
"Siriusi nemusíš mít strach. Bude tam spousta lidí. Nic si na mě nedovolí," zarazila jsem ho.
"To nevadí. Slib mi, že si dáš pozor."
"Slibuji," přikývla jsem.
"A ještě něco. Neposlouchej řeči mojí matky. Ta si toho zase navymýšlí," upozornil mě a mě došlo, že tam bude i slavná rodina Blacků. Škoda, že nikdo nepozval i Siria.
"Jasně. Nebudu ji poslouchat a budu opatrná," přikývla jsem.
"Dobře."
*****
Přemístila jsem se. Stála jsem před velkými dřevěnými dveřmi. Nevěděla jsem, co mě čeká. Nasucho jsem polkla. Jemně jsem zazvonila na zvonek. Slyšela jsem rychlé kroky blížící se ke mně. Dveře se otevřeli.
"Dobrý den paní," uvítal mě domácí skřítek a poklonil se. "Pojďte za mnou. Všichni vás už očekávají," pípl roztřeseným hlasem. Vešla jsem do velmi krásné chodby. Byla tmavá a na zdech viseli erby rodů. Všude bylo šero. Jak tady můžou žít. Chodba byla chladná a šel z ní strach.
"Slečna Robertsová?" ozval se mohutný, zvučný hlas přede mnou.
"Ano," řekla jsem s co nejvlídnějším tónem.
"Já jsem Abraxas Malfoy a tohle je moje žena Melissa."
"Těší mě," podla jsem ji ruku. Nejdříve tomu chlápkovi. Z očí mu vyzařovalo pohrdání a přísnost. Lucius to taky doma asi nemá lehké. Sakra, co to plácám. Je stejný jako oni. A potom paní Malfoyové.
"Lucius tady bude každou chvíli. Bude ještě nahoře. Připravuje se," řekl a jeho manželka konečně promluvila.
"Alexandro, Angela říkala, že jsi krásná, ale až takhle. Náš syn bude šťastný manžel po boku krásné manželky. Všichni mu tě budou závidět," zasmála se chřaplavým smíchem. Jemně jsem se usmála. Samozřejmě, že to nebylo upřímě. On bude šťastný a co já?
"Matko, už jsem zde," řekl ledový hlas. "Ahoj Alexandro, dlouho jsme se neviděli," poznamenal a přiblížil se ke mně a chtěl mě políbit. Uhla jsem.
"Ó drahý Luciusi. Tak jsem se tě nemohla dočkat," řekla jsem ironicky. Jeho tvář zrudla a potom nabrala normální barvu.
"No tak pojď. Všichni v sále už na nás čekají. Před chvílí se sem dostavili i tvoji rodiče."
****
"Věnujte mi chvíli pozornost," přerušil všechny bavící se hosty hlas Luciusova otce. "Tato oslava byla zorganizována na počest snoubenců mého syna Luciuse a Alexandry Robertsové," řekl pyšně a celý dav začal tleskat. S Luciusem jsem vyšla na takové menší podium. Nevím, co se od nás v tuto chvíli čekalo, ale Lucius mě popadl za boky a přitáhl si mě blíž. Políbil mě. Vůbec jsem to nečekala. Když jsem se vzpamatovala, tak jsem ho kousla. Bolestní nepatrně vyjekl. Naštěstí si toho nikdo nevšiml.
"Pořád budeš dělat drahoty? Myslel jsem, že si už dostala rozum, ale asi ne," sykl mi do ucha, když jsme scházeli ze schůdků.
"Gratuluji," nastavil Luciusovi ruku Regulus, mladší bratr Siriuse. Měl stejné vlasy jako Sirius, ale kratší. Oči má černé a jeho tvář je tvrdá, tvářil se pyšně.
"Díky. Jsem rád, že si můžu vzít takovou krásku jako je Alexandra," zasmál se a já jsem toho už měla dost.
"Nejsem tvůj majetek, ani tvoje sluška. Nemusím tě poslouchat. Tebe nemiluji," odsekla jsem a šla jsem pryč.
"Co si to k tobě dovoluje?" slyšela jsem ještě za sebou hlas.
"Však ona zkrotne. Uvidíš."
Opřela jsem se o zeď a popíjela víno. Přemýšlela jsem.
"Krásná oslava že?" vyrušil mě hlas. "Kendra Blacková," představila se. "Škoda, že už si tě zamluvil Lucius. Byla by jsi vhodná manželka i pro mojeho syna Reguluse."
"A Siriuse ne?" zeptal jsem se, ale nevěděla jsem, že ji to tak vytočí.
"Sirius už není můj syn. Je to zrádce vlastní krve," zasyčela a odkráčela pryč. Ušklíbla jsem se. Doufejmě, že už za chvíli bude konec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kayla Kayla | 15. března 2008 v 12:21 | Reagovat

je ja mam prvni komentik, tato kapitola je naprosto bezvadna jsem strasne zvedava jak to bude pokracovat takze doufam ze tu brzy zase neco pribude

2 Jasane Jasane | E-mail | Web | 15. března 2008 v 12:29 | Reagovat

Krááááááááááááááááááááááááááááása!!! Upe nádherně napsaný!!! Jo a když do dvou přibude další tak žádnej teror nebude...:P:P:P:D Haha.. Snaž se:D Myslím, že Cass mě podpoří:) Muheheee xD

3 LiZinKa LiZinKa | 15. března 2008 v 13:09 | Reagovat

noo super kapča....a teda dúfam,že to skončí happy endom:)..a nemusí to končiť,tak ako v knihe...:ň..akože zomrú lilly a James....všetko môže byť inak:)..tak to je aspoň INÉ...

4 Leenikk Leenikk | Web | 15. března 2008 v 13:25 | Reagovat

Jéj na tom začátku jsem si taky uvědomila, že jaro klepe na dveře.Už s emoc těším, jak bude tepleji!Jaro forever!

No teď ke kapitole! Ani ty si zlato! Takhle rychle psát!!! To je mocka dobře!

Byla to úžasná kapitola! Děkuji holkám za jejich teror!!

Jaj jsem se smála u toho "koblížku" to je fakt good, jsem si hned představila!

A taky" Ó drahý Luciusi. Tak jsem se tě nemohla dočkat" to jsem se též válela smýchy. Prostě uplně namakaná povídka! A potom, že neumíš psát, co? Já ti dám! Jsi nej!!!!!

5 Nattka Nattka | 15. března 2008 v 13:57 | Reagovat

jo super uz nevim co k tomu mam rict

6 cassiopea cassiopea | Web | 15. března 2008 v 14:23 | Reagovat

jeeeeej, Jasane vidíš, že sme sa dočkali!!!:D:D

úžasná kapčaaa!!!!

stálo to za to!!!

krááááááása!!!:)

7 luckily luckily | Web | 15. března 2008 v 15:08 | Reagovat

skvělé....:) chudák Alexandra, vzít si Luciuse, sice mám postavu Luciuse ráda, ale tohle si nezaslouží...:)

8 Desdemona Desdemona | 15. března 2008 v 17:18 | Reagovat

skvělý

9 ajvi ajvi | E-mail | Web | 15. března 2008 v 17:19 | Reagovat

supernejsem doma,takže toho moc nepřečtu, ale na tvou povídku jsem si čas vyhradila:D

10 Gabča Gabča | Web | 15. března 2008 v 18:00 | Reagovat

Ahoj,prosím,hlasuj pro mě na téhle adrese:http://bugii.blog.cz/0803/sonb-1-kolo

Kdykoliv budeš potřebovat,napiš na blog a taky pro tebe hlásnu-mnohým lidem,i když cizím,jsem hlasovala na adrese,kterou mi napsali,tak se nemusíš bát,že se na tebe jednoduše vykašlu :o) Na mě je vždy spoleh :o)

11 Fiera- tvé SB Fiera- tvé SB | Web | 15. března 2008 v 18:31 | Reagovat

Super kapitolka, moc se ti povedla honem další.

12 Theresa Theresa | 15. března 2008 v 19:19 | Reagovat

Super, rychle další kapitolku.

13 Nera Nera | Web | 15. března 2008 v 19:48 | Reagovat

Nádhera, jsem ráda, že píšeš, ne jako Bari, která to chce vzdát!

Honem přidej další a víš ty o tom, že máš pořád delší kapitoly, chválím Brouku!

14 KiVi KiVi | Web | 15. března 2008 v 20:06 | Reagovat

tyjo to je úžas ale já bych teda neváhala a brala Lucíka všema dvaceti.....vždyť on je tak krásnej, dokonalej, charismatickej, mocnej, bohatej, úžasnej, sladkej, blonďatej, dlouhovlasej, eeeeeeeer no už nevim xD ale prostě je úžasnej xD

15 Bariska Bariska | Web | 15. března 2008 v 21:13 | Reagovat

suprovýý! 1** =)

16 Cattgirl Cattgirl | E-mail | Web | 16. března 2008 v 1:09 | Reagovat

Týý jooo...super!:o)

Další kapča! Rychle!

17 Jenny Jenny | Web | 16. března 2008 v 11:29 | Reagovat

Nádherná kapitola!! A to jako vážně...chudák Alex a Siri=( Mno, jsem opravdu zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál...takže šup šup, další kapu!=)

18 Illandris Illandris | Web | 16. března 2008 v 22:44 | Reagovat

Moc pěkná kapitolka. Honem další:D

19 Leenikk Leenikk | Web | 17. března 2008 v 15:23 | Reagovat

Ty Aňa, kde je další kapča? Rychle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Moc prosím!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Všichni jsme už nedočkaví!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak rychléééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé!!!!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama