8.kapitola

29. února 2008 v 22:12 | Any |  Není všechno, jak se zdá
Hurá!!! zhruba tak po týdnu přidávám další kapitolu. Přes týden toho moc stíhat nebudu, protože se musím učit adt. však to znáte.
Jinak ke kapitole, je trošku delší než obvykle a myslím, že se mi docela povedla. No, posuďte sami.
Any

Je leden. Celé dny bývá šero a mráz. Profesoři nám jen přidávají úkoly. Je to k nevydržení.
Nebelvírskému družstvu onemocněl střelec, proto Dvanácterák dělá, co může, aby našel vhodnou náhradu. Před vstupem do společenské místnosti a na stěně u vchodu do Velké síně jsou nalepené přihlášky. James je už z toho skoro zoufalý. Nikdo se nehlásí, tak asi zvolil poslední možnost, která hlásá: "Beru každého, kdo umí létat na koštěti."
"Prosím Marku, to mi přece nemůžeš udělat. Moc prosím," nasadil Dvanácterák psí očka. Vypadá to opravdu komicky, ale na Tichošlápka nemá.
"Ne, najdi si nějakého jiného obětního beránka," odmítla jsem rázně.
"Slibuji, že by to bylo jen na jeden zápas, potom si najdu někoho jiného," pokračoval dál. Asi si umanul, že mě prostě přesvědčí ať chci nebo ne.
"No tak jo. Co mam s tebou dělat," podvolila jsem, "ale jenom jeden zápas. Příště se na tebe vykašlu."
"Jasně dík. Jseš fakt kámoš."
"Jo, to opravdu jsem."
"Nestihneme hodinu. Máme pět minut zpoždění," oznámil Náměsičník a hnal nás kupředu navzdory svému osudu. To znamenalo, celou hodinu poslouchat bláboly učitelů.
Doběhli jsme před dveře a zrychleně jsme dýchali. Upravili jsme si hábity a košile a zaklepali na dveře. Zatáhli jsme za kliku a vešli dovnitř. Ten pohled jste měli vidět. Větší polovina se na nás dívala jako na blázny, že si dovolíme přijít na hodinu Přeměňování pozdě, když máme profesorku McGonagalovu. A ta menší polovina se na nás dívala zamračeně, že jsme tak neomalení, že nejsme schopni přijít včas.
"Paní profesorko, my jsme nějak nemohli najít cestu," začal se vymlouvat Sirius. Lepší výmluvu si nemohl vymyslet.
"Chtěli jsme říct, že jsem zaspali, když jsme se včera tak usilovně učili na přeměňování," začala jsem to zachraňovat.
"Vám bych to pane Robertsi věřila i panu Lupinovi, ale pochybuji, že stihli pánové Potter a Black dělat něco jiného, když tak pracně usilovali o to, aby jim byl odpuštěn školní trest," promluvila a celá třída až na pár vyjímek se začala chichotat.
"Ale my jsme to opravdu stihli, my jsem pilní žáci," obhajovali se oba.
"Dobrá, tak když jste se tak strašně učili, tak vám nebude vadit, když si vás malinko prozkouším, že ano?" uculila se. Ano i ona to umí, taky jsem se divila.
"Baba jedna," zanadával si Dvanácterák po hodině. Já a Remus jsem se po sobě pobaveně podívali.
"Je to ale vaše vina, neměli jste ze sebe dělat to, co nejste. Snad víte jaká umí být McGonalka." poučil ho Remus. Tienakorát pokrčili rameny a vydali jsme se do učebny Formulí.
********
"Hlavně nezapomeň, že ve čtyři je trénink, tak tam přijď včas, ať tě můžu představit jako nového nebelvírského střelce."
"Budu tam," řekla jsem znuděný hlasem.
"Proč se tváříš jako u mučení?" zeptal se mě Sirius, když už James odešel.
"Vůbec se mi tam nechce. Nechápu jak jsem mu na to mohla kývnout," vzdychla jsem. "Sice jsem mu řekl, že vůbec neumím hrát famrpál, nebyla tak trochu pravda. Docela mi jde. Už od mala jsem ho s bráchou hrál, vždycky mě to bavilo. Ale nemůžu si představit, že na mě civí celá škola. To prostě nad rámci mojí představivosti,"
"To zvládneš. V nejhorším se hned na poprvé zabiješ. To je ale malá pravděpodobnost. Myslím, že nejsi nejhorší hráč, který by za Nebelvír hrál."
"To jsi mě uklidnil," řekla jsem ironicky.
Hned po obědě jsem se šla "psychicky" připravovat na trénink. To "psycchické" připravování myslím, že budu sedět v teploučku v křesle, kde budu cítit plápolájící oheň. Vím, je to blbost trénovat v takovéhle zimě, ale James je nevyspitatelný. Je to závislák. Zavřela jsem oči a užívala si toho klidu. Ve společence skoro nikdo nebyl, jen jsem se vyhřívala, jako nějaký had, ale ten se samozřejmě vyhřívá na slunci a já u krbu.
"Prober se. Bež se už připravit na trénink," třásl se mnou někdo. Rozespale jsem otevřela oči. Před očima jsem viděla vesele se culící postavu s ryšavými vlasy.
"Co je?" promnula jsem si oči.
"James by asi nechtěl, kdyby si přišla na jeho famfrpál pozdě," ušklíbla se. V téhle chvíli se mi nikam nechtělo. Chtělo se mi jenom spát.
"No jo," svolila jsem. Zvedla jsem ze zahřátého křesla a běžela se připravit. Navlékla jsem na sebe famrfpálový dres a mohla jsem vyrazit.
Na hřišti na mě už všichni čekali. Nasadila jsem omluvný pohled. No co, zpozdila jsem se jenom o 15 minut. To je toho. Beze mě by vůbec nezačali, protože by jim chyběl jeden hráč.
"Kde jsi sakra byl? Málem jsem někoho poslal, aby tě hledal. Jasně jsem ti v poledne pověděl, že máš tady ve čtyři být!" řekl ostrým hlasem Dvanácterák.
"Dobře, tak teď jsem tady. Tak začneme ne? Nebudeme ztrácet další drahocené minuty," dodala jsem ostrým hlasem, když už se zase chystal něco říct.
"Rozmístěte se na místa. Marku, už jsem ti vysvětloval, jak se tahle hra hraje nebo to mám napravit?" zeptal se. Podiveně jsem se na něho podívala.
"Díky Dvanácteráku. Zase tak blbý nejsem, že bych neznal základy famfrpálu,"obořila jsem se na něj. Tuhle poznámku přešel bez jakýchkoliv keců, tak jsem mohli začít.
"Ne takhle ne! Musíš brankáře obět z pravé strany, aby to nečekal!" opravoval mě James. Tohle mě štvalo. Neudělám nic, aby to nějak nezkomentoval nebo neopravil. To bylo pořád: takhle ne, to musíš jinak, letíš moc pomalu, letíš moc neopatrně, může tě zasáhnout potlouk. To mě snad může zasáhnout i tak, ne?
"Ne Diano!" zakřičel na naší střelkyni. "Takhle ne!" No říkam, pořád jenom opravuje a on sám si to ještě nezkusil a nepředvedl nám svoje nadání.
Celý spocení jsme zkončili a seřadili jsem se do řady.
"Dnes to nebylo nejhorší, ale jestli chceme vyhrát nad Zmijiozelem, tak budeme muset více máknout," zahájil James debatu po tréninku.
"Ale Jamesi, vždyť máme tebe. Ty vždycky chytíš zlatonku a to chceš mít trénink každý den 3 hodiny. Tím by si nás zabil," začal mu promlovat do duše brankář. Jak řekl, že vždycky chytí zlatonku, jsem si odfrkla. To je pořád: Jamesíku sem, Jamesíku tam. Ty jsi tady ten nejlepší, dělej, jak uznáš za vhodné. Bylo mi z toho špatně.
Nepozorovatelně jsem se vytratila ze "schůze". Vzpomněla jsem si na to, že mě už Malfoy dlouho neotravoval. Asi ho to přestalo bavit. Byl večer, všude na chodbách bylo ticho.
Ucítila jsem dech na svojem krku. Otočila jsemse za mnou se poškleboval ten blonďák, ten dement.
"Ahoj, dlouho jsme se neviděli, že ano?" řekl jízlivým hlasem a ani nečekal na odpověď. Rozhlédl se kolem, aby se ujistil, že je nikdo neposlouchá nebo nepozoruje.
Popadl mě za límec hábitu a přitáhl si mě k sobě. "Jsi krásná, víš o tom?" to nebyla otázky, spíše konstatování a přejel mi svojí mrazivou rukou přes tvář. Cítila jsem na své tváři jeho dech. Začala se mě zmocňovat panika.
"Jak jsem si toho nemohl všimnout. Vůbec nevypadáš jako 17tiletý kluk.A ti paka si toho ještě nevšimli." zamyslel se. Přibližoval se svými ústy čím dál blíž. Zakláněla jsem hlavu jak to jen šlo. Dal mi ruku za krk a přitahoval mě k sobě. Začala jsem se bránit a škubat sebou. Kopla jsem ho nohy. Zaúpěl bolestí a přirazil mě ke zdi.
"Ty malá děvko!" zaburácel. "Mě se naučíš poslouchat!" křil a dal mi facku. Spadla jem na zem a pravá tvář mě pálila. V očích mě pálily slzy.
Prudce mě vytáhl na nohy a jeho tvář byla rudá vzeky. Zuřivostí zatínal zuby. Než jsem se nadála, jeho rty se přilepily na ty mé.
Konečně přestal. "Budeš mě poslouchat, je ti to jasné." zasyčel mi do ucha. Slzám jsem nechala volný průchod.
"Dej mi pokoj. Co ode mě chceš?" vykoktala jsem ze sebe plačtivě. Ledově se zasmál.
"Co chci? Líbíš se mi, tak proč bych si s tebou nepohrál. Ta tvoje banda přátelíčků tě chránit nebude." zasmál se a znovu mě políbil.
Jediné, co mě v tuto chvíli napadlo, je ho silně kousnout.
"Ty huso!" zakřičel a vlepil mi další facku. Ustála jsem to, podívala jsem se na něj. Měl na tváři obtisk mojí ruky. Tvářil se ještě nepříčetněji než předtím.
"Ne prosím, nech mě." zavzlykala jsem. Větší strach jsem ještě nikdy nepocítila. Zlomysklně se ušklíbl. Už už chtěl jít ke mě a oba jsme zaslechli kroky.
Malfoy se rychle zdekoval a běžel pryč a mě tam nechal napospas osudu.
Seděla jsem na kamenné zemi a ztěžka jsem ododechovala. Viděla jsem roznazaně.
"Alex." zaslechla jsem něčí vyděšený hlas a běžící kroky. Podívala jsem na původce toho hluku.
"Lily?"
"Jo, to jsem já. Co se ti stalo, celá se třeseš."
"Ni-c." vzlykla jsem.
"Alex, prosím tě řekni mi to. Pomůže ti to a uleví se ti." usmála se. Všechno jsem ji řekla. Byla to moje nejlepší kamarádka a mě připadalo jako samozřejmost jí všechno říct.
"Pane Bože. To tak ale neůžeš nechat. Bude vydírat pořád. Co to máš na tváři?" všimla si toho. Na tvářích se mi už udělaly modřiny.
"Ale, to nic." mávla jse rukou. Vůbec se netvářila, jakoby to bylo nic.
"Neřekla jsi mi, že tě zmlátil."
*********
Společně jsme šli do společenské místnosti. Tam na nás čekali Poberti. Jask jsme se tam objevili, tak ke mě hned přiběhl Remus.
"Kriste pane. Co se to stalo?" dotkl se mé tváře.
"Nic. Jen menší úraz. Jdu do pokoje, chce se mi spát. Ahoj." rozloučila jsem se a vyšla nahoru do pokoje. Zavřela jsem za sebou dveře a hlasitě jsem se rozbrečela.
Osprchovala jsem se lehla si do postele.
Ledový smích. Silné rány a výsměch. Pře očima jsem viděla Malfoye. Vysmívá se mi. "Jsi tak slabá.Nemáš na mě."
Prudce jsem se posadila. Z čela mi kapal pot. Znovy jsem se rozvzlykala. Byla si tak 1 v noci. Kluci už spali a já jsem si opět lehla a nemohla jsem ty slzy zadržet. Po chvíli jsme se uklidnila a usnula. A však jsem netušila, že jedenkromě mě v pokoji nespal.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nera Nera | Web | 29. února 2008 v 22:43 | Reagovat

Zlatí, pohni s další kapčou nebo....když já už nevím co, prostě pohni. vidím, že se masakr projevuje i tady co? však víš jak to myslím!

2 Leenikk Leenikk | Web | 29. února 2008 v 23:15 | Reagovat

Ty jo Ani, ja se jen tak koukam po strankach jestli nahodou jsou nove kapitolky a vidim na hode strankach nove a konecne jsme se dostala i k te tvoji.

Mno, podle toho co si mi rikala, jak se to dozvi,ze je holka, to uz bude nejspis brzo co?Moc se tesim jak to napises!!!A jinac kapitolka byla zase super, bezva, uzasna.Ale ten Malfoy !Skoda, Sirius ji asi tezko bude branit, kdyz si mysli, ze je kluk.No, nic!!Ale doufam ze bude brzo dals kapca?Zitra? ne sranda!Ale jinac uz ju asi spat, mamka porad prudi!TAk zitra!

3 Bariska Bariska | Web | 1. března 2008 v 9:40 | Reagovat

Anuszko, makni s dalsi kapcou vzdyt ja uz nemam co cist =D Tahle byla uplne uzasnaa

4 Natusz Natusz | 1. března 2008 v 10:04 | Reagovat

Super moc se mi to libilo a ja uz nevim co psat

5 LiZinKa LiZinKa | 1. března 2008 v 11:02 | Reagovat

noooo super...som veľmi zvedavá,kto teda nespal:)

6 panthy panthy | Web | 1. března 2008 v 11:51 | Reagovat

Jejda, musím to vydýchat :D Nádech výdech a PAL!!! :D

BOMBAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

BOMBAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

BOMBAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

To asi stačí,m takže koukej přidat pokračování, pls pls pls :D

Jsem naprosto normální O:-)

7 Cattgirl Cattgirl | E-mail | Web | 1. března 2008 v 13:09 | Reagovat

Ježiši, naprostá BOMBA!!!

Já ci další díl..:o)

Jinak, jestli chceš, tak se mrkni ke mě na blog, taky tam mám příběhy...pááá:o)

8 Janicza Janicza | Web | 1. března 2008 v 13:50 | Reagovat

ááááááááááááááááááá!!!! To bylo od tebe tak kruté!!!!!! Takhle to seknout! Proboha živého.... Nikdy by mě nenapadalo, že si něčeho takového skochopná! Ty jo, hafo moc by mě zajíalo kdo to nespal! Tahle kapitola byla fakt bezvadná!!! Už aby tu byla další!

9 ajvi ajvi | E-mail | Web | 1. března 2008 v 14:31 | Reagovat

a kdo nespal? piš piš, čekám...stále čekám...už???:D

10 Fiera- tvé SB Fiera- tvé SB | Web | 1. března 2008 v 14:31 | Reagovat

SUPÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉR

SUPÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉR

SUPÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉR

SUPÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉR

SUPÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉR

Naprosto povedená kapča ta scéna s Malfoyem, živá představa :)

11 cassiopea cassiopea | Web | 1. března 2008 v 15:06 | Reagovat

krásna, prekrásna kapitolka!!!

rýchlo ďalšiu!!!ale rýchlo!:)

12 Jenn Jenn | Web | 1. března 2008 v 16:37 | Reagovat

Skvěléé... ;o) :o)

13 Jasane Jasane | E-mail | Web | 1. března 2008 v 18:07 | Reagovat

Super moooooooooooc krásná kapča!

14 Leenikk Leenikk | Web | 2. března 2008 v 9:31 | Reagovat

Ani!!!!Kdy bude další!!!!!

15 Amy P. Amy P. | E-mail | Web | 2. března 2008 v 9:54 | Reagovat

Ahoj, psala si u mě na blog že by ses chtěla spřátelit. Já bych se s tebou klíďo spřátelila. Napiš na mail.

16 Trinity Trinity | Web | 2. března 2008 v 10:35 | Reagovat

Moc hezký! Nechceš se spřátelit?

17 luckily luckily | Web | 2. března 2008 v 11:26 | Reagovat

rychleeeeeeeee další kapču. takhle to useknout.... to se nedělá...:D

18 Abigail Abigail | Web | 2. března 2008 v 17:34 | Reagovat

Styď se! Takovýhle konec... Já chci vědět, kdo to byl! Jinak dobrý... Malfoy je kripl, to je všeobecně známé, no, tak jsem zvědavá, co bude dál a kdo ji vlastně slyšel...

19 MarryT MarryT | Web | 11. března 2008 v 12:18 | Reagovat

Ten jeden sviňák!!!!!!!! Chudák.... ale já bych asi v její situaci dopadla stejně a taky bych se zachovala jako ona

SUPER KAPITOLKA ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama