7.kapitola

24. února 2008 v 16:49 | Any |  Není všechno, jak se zdá
Ahojky!!! Je tady 7. kapitolka k mojí povídce. Psala jsem ji dneska. Je tak trochu divná, protože mám vypatlaný mozek z dělání úloh z fyziky. Když jsem si ty příklady četla, nerozumněla jsem ani slovu. Jsem tak blbá, že jsem učitelce odkývala tu olympiádu. Tak se nezlobte a KOMENTUJTE!!!!
Any

Uběhl již týden od vánočních prázdnin a profesoři nám přikládali mnoho úkolů. Bylo to k nevydržení. Pořád jenom učit, učit a zase jenom učit.
"Posaďte se." pokynula profesorka Syonová při hodině Jasnovidectví.
"To zase bude hodina. Nechápu, proč jsem si tento předmět vybral. Je to naprostá ztráta času." skuhrovala jsem směrem k Removi, vedle kterého jsem seděla. "To už jsou zajímavější Dějina čar a kouzel." neodpustila jsem si.
"Ty toho naděláš. Vždyť Jasnovidectví je jenom jednou týdně, to se dá vydržet." usměrňoval mě.
"No jo. Už mlčím." prohlásila jsem rezignovaně.
"Ticho tady bude." okřikla nás pisklavým hláskem profesorka. "Rozdělím vás do dvojic. Budete si navzájem věštit budoucnost. A aby to bylo zajímavější, budete rozděleni s jinou kolejí." zatleskala šťastně a zasmála se.
"No super. Budu s nějakým totálním imbecilem ze Zmijozelu. Pane Bože, proč mě trestáš." proběhlo mi hlavou.
"Tak začneme." vzala do rukou svůj sešit se jmény studentů. Modlila jsem se, abych byla s někým normálním. Třeba s někým s Havraspáru nebo Mrzimoru.
"Evansová- Crabbe." celou učebnou se ozvaly posměšné hlasy. "Chudák Lily."pomyslela jsem si.
"Dále Cooková- Black." Zmijozelačka se blaženě usmívala a chudák Sirius vypadal, že ho za chvíli klepne. Dále pokračova podle abecedy až došla k mísmenu R.
"Roberts- Malfoy." řekla a já jsem se otráveně zvedla ze své židle a hodila po Náměsičníkovi utrápený pohled. Ten se povzbudivě usmál. Sedla jsem na židli vedle něho. Malfoy se na mě zlomyslně ušklíbl.
Profesorka dočetla poslední jména a všichni uš si sedli na místa, která jim byla přiřazena.
"Můžete začít." pokynula a sedla si za katedru.
"Tak s čím začneme?" zeptala jsem se ho.
"S čím chceš." odsekl.
"Tak jo." promluvila jsem tiše. Znuděně jsem šoupavým krokem došla k poličce. Vzala jsem ingredience, které budu potřebovat. Šálek a nějaké "listí". Vrátila jsem se zpátky do lavice a začala si připravovat šálek, abych z něho mohla věštit. Cítila jsem něčí pohled. Prodce jsem se otočila a uviděla jsem, jak na mě čumí ten peroxid Malfoy.
"Co čumíš." okřikla jsem ho.
"Nesmím?" ušklíbl se.
"Ne." odsekla jsem a dala se zpět do práce. Potom k nám přišla profesorka.
"Tak co tady máme" pronesla zamyšleně.
"Pane Malfoyi, začněte veštit pomocí šálku." Zadíval se do něj a potom řekl:
"Vidím, že Roberts všem pěkně lže." řekl s vážným hlasem s já jsem vytřeštěnýma očima na něho čuměla.
"Vážně?" protáhla prfesorka.
"Ano." stál si za svým.
"Dobře, teď vy pane Robertsi." pokynula mi. Pořádně jsem se zadívala do šálku. Viděla jsem nějaké kliky háky. Nevěděla jsem, co to je, tak jsem zapojila svoji inteligenci (ta teda není nic moc) a představivost.
"No," začala jsem s vymýšlením," vidím, že tady Lucius bude mít v budoucnosti moc a bude bohatý." tohle mi připadalo nanejvýš pravděpodobné.
"Ukažte." vzala mi profesorka šálek a pečlivě se do něj zadívala. "Ano, tady to je. Máte pravdu." čuměla jsem na ni jak vyvoraná myš. Protentokrát jsem měla štěstí a dostavy jsem V.
Hodina skončila. Všichni už z učebny odešli jen já jsem ještě uklízela šálky a ingredience. Měla jsem strašný hlad, proto jsem se vydala na oběd. Ani jsem tam nedošla a slyšela jsem za sebou kroky. Otočila jsem se a za mnou byl Lucius Malfoy.
"Co chceš?" štěkla jsem na něj. Šel z něho strach. Jen se ušklíbl, chytil mě za ruku a táhl mě kdoví kam. "Co dělaš! Pusť mě!" křikla jsem na něj pobouřeně. Stáli jsme v tmavé, opuštěné chodbě.
"Teď mě poslouchej holčičko," zatajila jsem dech. "Sakra, jak to může vědět." zatvářila jsem se udiveně. "Divíš se co? Slyšel jsem tě mluvit s tou mudlovsou šmejdkou. Dozvěděl jsem se hodně zajimavých věcí. A myslím si, že tomu krvezrádci a jeho partičce jsi to neřekla." zašeptal mi zlostně do ucha až mi naskočila husí kůže.
"Co-chceš?"vykoktala jsem vyděšeně a ten parchant si toho všiml.
"Tak se mi líbíš kočičko. Jen ať máš ze mě strach. Budeš mě poslouchat, je ti to jasné?" jen jsem kývla. Naklonil se ke mě blíž a sundal mi paruku. Moje hnědé do půl zad dlouhé vlasy byly rozcuchané. Pár pramínků mi padalo do očí.
"Jsi strašně hezká víš po tom?" poškleboval se dála zastčil mi pramínek za ucho. Naklonil se ke mně a surově mě políbil. Prudce jsem ho odstrčila a vlepila mu facku. Nepatrně zavrávoral a na obličeji se mu rýsovala červeně moje ruka. Rychle jsem se sebrala a utíkala na oběd.
Sedla jsem si vedle Tichošlápka a snažila jsem se tvářit normálně. Moc mi to nešlo.
"Děje se něco. Kde jsi byl tak dlouho?" šťouchl do mě Sirius.
"Nic-se něděje. Profesorka se jen na něco ptala." vykoktala jsem. Přešel to bez povšimnutí a dál se pustil do bezvadného jídla.
Otočia jsem hlavu a podívala jsem se směrem ke zmijozelskému stolu. Malfoy se tam právě vybavoval s nějakou holkou. Myslím, že to byla Blacková. Kolovaly drby, že se měli po škole brát. Nevím, jestli je to pravda.
"Siriusi, Narcisa Blacková je tvoje příbuzná?" zetala jsem se ho.
"Jo, je to moje sestřenka, bude si brát toho magora Malfoye. Proč se ptáš?"
"Jen tak." pokrčila jsem rameny. "Tak je to pravda" pomyslela jsem si.
Byli jsme skoro už u společenky, ale před námi stál hlouček zmijozelských.
"Ahoj braránku." pzdravila Siriuse jeho sestřenka Bellatrix. Jak jsem slyšela, je to pěkná mrcha. Každý se jí bál a měla ve společnosti respekt.
"Ahoj Bello. Promiň, nemám čas se vyaovovat se špinavými Smrtijedy." odsekl a pokračoval dál v cestě.
"Co si to dovoluješ. Já jsem aspoň na úrovni, to ty se tady paktuješ s krvezrádci a mudlovskými šmejdy!" rozkřikla se na něj.
"My tvoje urážky nemusíme poslouchat." obořila jsem se na ni. Posměšně se na mě podívala.
"K tobě se radši nebudu vyjadřovat." zasmála se. Zarazila jsem se. "Tak on to už stihl říct skoro celé škole. Super." pomyslela jsem si ironicky. Hodila jsem po Malfoyovi vražedný pohled.
"Ty se k němu vyjadřovat nebudeš, protože na něho nic nemáš co?" zeptal se posměšně James.
"No to bys se hádala, tak chceš to vědět?" zeptala se posměšně. James jenom přikývla asi čekal, jaká lež z ní vypadne.
"To by stačilo." vložil se do rozhovoru Malfoy. "Jdeme." rozkázal a všichni se vydali za ním. Oddychla jsem si.
"Co to mělo znamenat?" vykulil na mě oči James.
"Co by. Nic. Děláš, jako by jsi ji neznal. Ta by si navymýšlela všechno. Je to lhářka." řekla jak by se nic nestalo a mávla jsem nad tím rukou.
"Bella je mrcha. Určitě si všechno vymyslela. Já ji znám až moc dobře." obhajoval mě Sirius.
Ležela jse v posteli, pořád jsem tomu nemohla uvěřit. Tak nejdříve mě chce vydírat a potom to vyžvaní celé té bandě zmijozelských. Nenechám se od něho vydírat, ani nic podobného. No, ale jestli chci, aby to bylo i nadále tajemství tak budu muset udělat to, co on chce. To nebude zas až tak hrozné. Teda doufám. Vůbec se mi nehtělo spát. Podívla jsem se na hodinky na nočním stolku. Ručičky ukazovaly něco málo po 2 v noci. Vstala jsem a oblékla se.
Procházela jsem se o chodbách, doufám, že tady nnebude hlídkovat nějaký primus. "Kdyby se to kluci dozvěděli, to by nebylo zas tak hrozné. Snad by udrželi moje tajemství, Ale kdyby se to dozvěděla škoae, to by byl průser. Určitě by se našel způsob, jak by to někdo napsal moji drahé matince. To by bylo po mě a po bráchovi taky." pomyslela jsem si. Možná někteří si myslíte, že jsem pesimista, ale ne, já jsem pouze realista.
Za sebou jsem uslyšela mňouknutí. "Noriska." proběhlo mi hlavou. Vzala jsem nohy na ramena a zdrhala. Zastavila jsem se před portrétem Buclaté dámy.
"Takhle pozdě. Já ti klidně ani otevřít nemusím. To je mládež." kroutila hlavou.
"Prosím, pusťte mě dovnitř." prosila jsem.
"No dobrá. Heslo?"
"Kyselé okurky." prolezla jsem otvorem a vyšla po schodech nahoru. Zpátky jsem se převlékla a ulehla do postele.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leenikk Leenikk | Web | 24. února 2008 v 17:13 | Reagovat

No, tak to je tada napínavé!!!Ani!!!Jsi super, že přidáváš kapitolky!!Fakt díky!!!! A co ten Malfoy?To by mě teda zajímalo, co bude dělat?ale je to šmejd, že to řekl všem!!

2 cassiopea cassiopea | Web | 24. února 2008 v 18:02 | Reagovat

perfektna kapcaaaa!!!juuuj uplne krasna:)

3 LiZinKa LiZinKa | 24. února 2008 v 18:35 | Reagovat

hmm........akoo celkom dobra kapca....a ten Malfyo...GRRRRRRRR....fuuj..zle mi je z neho...a to som zvedava..ako to bude dalej.ale...podla mna by to mala chalanom povedat....lebo ked sa to dozvedia.hmm....to bude pruser....

4 Lucííík999 Lucííík999 | Web | 24. února 2008 v 18:52 | Reagovat

NO tak to není moc dobré....Malfoy je hajzl.....určitě to nebude jen tk...chudák už teď jí lituju...jsemzvědavá jak to bude řešit.....:-)jinak skvělá kapitolka..moooc se mi líbila..:-)nej tak dál....:-)a hlavně co nejdřív...:-)

5 Janicza Janicza | Web | 24. února 2008 v 19:11 | Reagovat

Wowky.. :-D!!!! Asi začínám být nějak "mrchsky" naladěná, že se mi líbí všechny "negativní" jevy proti Alex... Jinak se mi celá kapitola líbila!

6 Nera Nera | Web | 24. února 2008 v 19:49 | Reagovat

super! přidáváš dost často!

7 cassiopea cassiopea | Web | 24. února 2008 v 19:54 | Reagovat

inak...nespriatelime?:)

8 Koudelacka Koudelacka | 25. února 2008 v 9:36 | Reagovat

juj, to bylo super... tahle povídka se móc líbí:)) jsem zvědavá, co bude malfoy dělat...

9 ajvi ajvi | E-mail | Web | 25. února 2008 v 17:01 | Reagovat

tééééda takovej...zatínám ruce v pěst!!! Ne, kecám, je to skvělá povídka, už se těším na další kapitolku:))

10 Abigail Abigail | Web | 25. února 2008 v 17:04 | Reagovat

Takže zaprvé, ten námět je velice dobrý. To už jsem asi říkala, ale nevadí, já to klidně zopakuji. Zadruhé, umíš zamotat zápletky, Malfoy by vážně mohl být problém. Zatřetí, ocenila bych i delší kapitoly ;-) ale to je věc každého... zase přidáváš častěji. Jediné, co by myslím mohlo být lepší - víc scén s Poberty, když je to příběh z jejich doby s jejich spolubydlícím a tak ;-) Jinak jsem zvědavá na pokračování...

11 Aja Aja | 25. února 2008 v 21:58 | Reagovat

dneska jsem nahodou narazila na tvuj blog a zacala cist tuhle povidku a musim rict ze super! zatim jsem nic podobneho necetla a moc se mi to libi, skvele pises... takze jen tak dal a uz se tesim na dalsi kapcu :)

12 KiVi KiVi | Web | 26. února 2008 v 20:34 | Reagovat

wow tohle byla podle mě nejlepší kapitola z celý povídky...:)) s tím Malfoyem to bylo naprosto super já sem z toho ještě teď úplně paf xD

13 Bariska Bariska | Web | 27. února 2008 v 6:21 | Reagovat

JJ byla to jedna z nej =D ale faaakt =)

14 jaja jaja | 27. února 2008 v 21:18 | Reagovat

tak toto bolo super..vazne skvela kapca..nechcem jej zle,ale dufam ze uz coskoro zistia ze je dievca a potom sa neviem dockat siriusovej reakcie :D..rychle dalsiu kapcu

15 Jenny Jenny | Web | 28. února 2008 v 16:30 | Reagovat

Perfektní!! Malfoy hnusák, fuj, drží ji v šachu=(( Je to skvělýýý!!! Strašně moc moc se těším na další kapitolu...

16 Fiera- tvé SB Fiera- tvé SB | Web | 29. února 2008 v 9:44 | Reagovat

ahojky jsem si konečně našla čas a přečetla jsem si alespoň tuto povídku. všech 7 kapitol a musím ti říct, že se mi opravdu mucho páčí. A těším se na další kapitolky. Už se nemůžu dočkat až to řekne pobertům nebo někomu dalšímu na jejich reakce. :D

17 MarryT MarryT | Web | 11. března 2008 v 12:10 | Reagovat

No páni!!!!!!! Ten Malfoy je ale sviňák mno jen doufám že po ní nebude chtít něco... hmmm.... odporného. Chudák holka ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama